laupäev, 24. mai 2014

Kuduja õpib kogu elu

Ma olen ikka veel nii "algaja" kuduja, et peaaegu iga uue tööga õpin mingi uue võtte või tehnika juurde. Kui siis järgmine kord seda võtet kasutada tahan ja päris täpselt enam meeles ei ole, mis ja kuidas, siis olen ikka oma Ravelry vastava projekti märkmetest järele vaadanud. Nüüd aga hakkab vaikselt ülevaade kaduma ja seega otsustasin väikestviisi linke siia koguma hakata, et edaspidi kiiremini vastava juhendini jõuda. (Blogi paremas tulbas on link alalehele õpikroonika.)

Ajendiks sai eile alustatud Vectori serv - 3-stitch slipped stitch edging - millesarnast ma varem pole kohanud. Selle kudumine on imelihtne ning tulemuseks ilus, puhas serv, mida kolmest küljest ääristavad parempoolsed silmused. Ei mingit serva keerdumist ega (mõnel juhul soovimatuid) sõlmekesi.
Ja kui nüüd keegi imestab, et jälle uus projekt varrastel, maavillane kamps ju veel lõpetamata, siis mul on selleks väga hea õigustus:
Dropsil on ju see 35-protsendiline allahindlus käimas ja ma muidugi pidin ka tellima, seda enam, et mulle oli väga hakanud meeldima idee kududa endale tööle lauasahtlisse Vector: selline natuke robustsem suur sall, mida ei ole kahju pidevalt kuskil sahtlis vedeldada juhuks kui külm hakkab. Otsustasin siis Dropsi Alpaka erinevate halltoonide kasuks (sobib kõikide riiete juurde!) ja tellisin lõnga ära (üks töökaaslane ka niikuinii tahtis tellida). No ja kui lõng siis neljapäeval tuli, läksid mul silmad lahti: olin õlasalli jaoks vajamineva koguse asemel tellinud kaelasalli koguse. (Ei saa mina aru, kuidas mul see juhtus.) Kuna ma aga ei kasuta originaallõnga (ehkki too on enam-vähem sama jäme kui Dropsi Alpaka) ja kogu metraazi puudutav info tundub juhendis imelik, siis ma pidin kohe testima, kui kaugele ma ühe tokiga jõuan, et teaks, kas tellin "peegelduvatest" värvidest juurde ühe või kaks tokki. Eile sain siis nii kaugele, et selgus, et hoolimata juhendis seisvatest jardidest, piisab Dropsi Alpaka puhul kahest tokist. Niiiiii pikk see sall niikuinii tulema ei pea nagu originaal. Tobe küll, et nüüd uuesti pean tellima, aga mis teha. (Paar päeva varem selgus muide, et töökaaslane tahab ka veel üht-teist, nii et esmaspäeval anname uue tellimuse sisse.)

2 kommentaari:

  1. Väga hea mõte igasugused omale vajalikud juhendid kokku koguda. Ja seda ääre kudumise viisi saaks vist edukalt kasutada külgekootud nööbiliistu puhul. Just pidin otsima hakkama ideid nööbiliistu jaoks. Tänud :)

    VastaKustuta
  2. Imetore! Ma nagu nii loen su blogi, nüüd aga on lausa lugemine hädavajlik - sul päris mitu head õpetusviidet, millest mu aimugi polnud. Nagu ka see tänane kena äär. Aitäh!

    VastaKustuta